Dinamo u Zaprešiću svladao Inter, Rijeka osigurala drugo mjesto

U subotnjim susretima pretposljednjeg, 35. kola Prve HNL vodeći dvojac je ostvario nove pobjede. Dinamo je s 3-2 (2-2) u gostima svladao Inter u Zaprešiću, dok je Rijeka na svojem terenu pobijedila Lokomotivu 1-0 (1-0).

Zagrepčani, koji su odavno osigurali naslov prvaka, već u 17. minuti su imali vodstvo od 2:0 golovima Poljaka Damiana Kadziora (5, 17). Do odlaska na odmor domaćin je uspio izjednačiti s dva pogotka u samo nekoliko minuta. Najprije je Nigerijac Goodness Ajayi zabio u 32. minuti za smanjenje na 1:2, a potom se u strijelce upisao i Bugarin Borislav Conev zabivši u 35. minuti.

Za 28. pobjedu Modrih pobrinuo se bivši igrač Intera Komnen Andrić pogotkom iz kaznenog udarca u 61. minuti.

Dinamo se okreće završnici sezone - finale Kupa s Rijekom na Aldo Drosini, a zatim derbi s Hajdukom na Maksimiru i proslava naslova prvaka.

Dinamo sada ima 89 bodova, 23 više od druge Rijeke, dok je Inter, koji je prije četiri dana osigurao ostanak, ostao osmi sa 31 bodom, dva manje od sedmog Slavena Belupa, ali nedostižnih devet više od devete Istre 1961.

Rijeka golom Murića izvukla pobjedu protiv Lokomotive

Rijeka je osigurala drugo mjesto minimalnom pobjedom protiv Lokomotive, a strijelac je bio Murić (36). Lončar je bio uporan u kaznenom prostoru gostiju, oduzeo loptu i uz pomoć obrane Lokomotive asistirao Murića koji silovito s pet metara pogađa mrežu nemoćnog Grbića.

U drugome poluvremenu drugačija slika na terenu. Rijeka se uglavnom branila, dok su gosti promašili nekoliko odličnih prilika. Domaćin je uspio sačuvati minimalnu prednost i kolo prije kraja osigurati drugo mjesto te se i momčad Igora Bišćana okreće finalu Kupa.

Kolo prije kraja Rijeka ima 66 bodova, nedostižnih sedam više od trećeg Osijeka i četvrtog Hajduka koji imaju za odigrati po još dvije utakmice. Lokomotiva je sigurna šesta s 49 bodova, četiri manje od pete Gorice.