Hajduk poslao Rudeš u drugu ligu, Caktaš prvi strijelac lige

Nogometaši Hajduka nadigrali su Rudeš u Kranjčevićevoj s  4:1 u dvoboju 34. kola hrvatskog prvenstva.

Junak susreta bio je trostruki strijelac za Splićane Mijo Caktaš, koji je s ukupno 17 pogodaka ove sezone zasjeo na prvo mjesto ljestvice strijelaca Prve HNL. Na drugom su mjestu Jakov Puljić (Rijeka) i Mirko Marić (Osijek) s po 16 golova.

Gosti su poveli 2:0 golovima Caktaša u 17. i 57. minuti. Na 1:2 smanjio je Bjelorus Vitalij Lisakovič u 62. minuti, no već u 65. minuti Hajduk povećava vodstvo na 3:1, a strijelac je ponovno Caktaš. Samo minutu poslije Libanonac Bassel Zakaria Jradi postavlja konačnih 4:1 za Hajduk, koji je ovom pobjedom pobjegao četvrtom Osijeku na tri boda prednosti.

Posljednji Rudeš je porazom ostao bez teoretskih šansi za ostanak u prvoligaškom društvu.

Sutra se sastaju Slaven Belupo i Lokomotiva, Dinamo i Gorica te Osijek i Rijeka.

Prvoplasirani Dinamo, koji je već prije osigurao naslov prvaka, ima 83 boda, slijedi Rijeka sa 63, na trećem mjestu je Hajduk s 59, četvrti je Osijek s 56, a petoplasirana Gorica ima 53 boda.

1. Dinamo     33    26    5    2    65:16    83
2. Rijeka    33    18    9    6    67:33    63
3. Hajduk 34    16    11    7    54:35    59
4. Osijek    33    16    8    9    56:33    56
5. Gorica    33    15    8    10    52:41    53
6. Lokomotiva    33    13    9    11    48:38    48
7. Slaven Belupo    33    6    14    13    38:51    32
8. Inter Zaprešić    34    9    4    21    37:78    31