Inter u Puli osigurao ostanak u prvoligaškom društvu

Nogometaši zaprešićkog Intera u Puli su svladali domaću Istru 1961 s 1:0 u prvom susretu 34. kola Prve HNL. Odlučujući pogodak postigao je Serder Serderov (36).

Gosti iz Zaprešića osvojili su tako bodove koji im osiguravaju ostanak u elitnom razredu hrvatskog nogometa.

Odlučujući trenutak susreta zbio se u 36. minuti. Conev je lijepo proigrao Serderova, a ruski napadač pogodio je za pobjedu gostiju. Serderov je mogao u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena (45+1) povećati prednost Intera, jer se našao sam pred vratarom Ćondrićem, ali je golman domaćina skinuo njegov udarac. U 59. minuti Inter je dobro razvio kontranapad, ali je završnica bila traljava. Najbolju prigodu Istra je imala u 70. minuti, no udarac Iglesiasa zaustavio je vratar Matković.

Istra je ostala na 22 boda, dok osmi Inter ima 31. Inter ostaje u prvoligaškom društvu, a gotovo je sigurno kako će Istra ostanak tražiti kroz dodatne kvalifikacije.

1. Dinamo     33    26    5    2    65:16    83
2. Rijeka    33    18    9    6    67:33    63
3. Hajduk 34    16    11    7    54:35    59
4. Osijek    33    16    8    9    56:33    56
5. Gorica    33    15    8    10    52:41    53
6. Lokomotiva    33    13    9    11    48:38    48
7. Slaven Belupo    33    6    14    13    38:51    32
8. Inter Zaprešić    34    9    4    21    37:78    31