Enes Garibović pobjednik karate turnira "Super eight"

Hrvatski karate reprezentativac Enes Garibović pobjednik je prestižnog međunarodnog karate turnira "Super eight", koji se tradicionalno održao u sportskoj dvorani "Trnsko" u Zagrebu.

Garibović je u liga sustavu u "Crvenoj skupini" ostvario sve tri pobjede, a slavio je i u velikom finalu pobijedivši Talijana Martina Michelea s 2-0. Prije toga, u skupini je svladao Srbina Đorđa Tešanovića s 1-0, Azerbajdžanca Aykhana Mamayeva s 3-1, te Francuza Kenya Grillona s 3-0.

- Iznimno sam sretan, jer ovo je turnir koji sam gledao od malih dana, sanjao da na njemu nastupam, a sad sam treći put uzastopce pobjednik, rekao je pun zadovoljstva Enes Garibović, koji je uz to četvrtu godinu zaredom finalist "Super eighta".

Od naših predstavnika nastupio je i Ante Mrvičić, koji je pobijedio kasnijeg finalistu Michelea s 1-0, a u nastavku natjecanju u "Plavoj skupini" sudačkim preglasavanjem izgubio od Turčina Ermana Eltemura, te Alvina Karaqija, predstavnika Kosova s 3-1.

Karaqi je u dvoboju za 3. mjesto bio bolji od Aykhana Mamayeva iz Azerbajdžana s 3-1.