Varaždin s nova tri boda sve bliži 1. HNL, Dalić na tribinama

Nogometaši Varaždina svladali su kao gosti Hrvatski Dragovoljac s 1:0 u 24. kolu Druge HNL i tako povećali prednost od drugog Šibenika na pet bodova dva kola prije kraja prvenstva. Šibenčani svoju utakmicu 24. kola igraju u subotu protiv Kustošije.

Leon Benko
zabio je gol u 49. minuti za pobjedu Varaždina koji je od 57. minute igrao s igračem manje jer je drugi žuti karton dobio Marko Stolnik. Hrvatski Dragovoljac je prijetio s igračem više, no Varaždinci su zadržali vodstvo i tako došli na korak do Prve lige. Prvak Druge lige ide direktno u viši rang natjecanja, dok drugoplasirani igra doigravanje s pretposljednjom momčadi Prve HNL.

Utakmicu je pratilo oko tisuću gledatelja, a među njima je bio izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Zlatko Dalić.

U sljedećem kolu se igra derbi između Varaždina i Šibenika, a u posljednjem Varaždin gostuje kod Sesveta dok Šibenik dočekuje Dinamo 2.