Kloppov adut s klupe donio pobjedu, Redsi opet na vrhu

U posljednjem subotnjem susretu 37. kola Premier lige nogometaši Liverpoola u trileru su svladali Newcastle u gostima s 3:2 i zadržali šanse za naslov.

Liverpool je dvaput vodio golovima Van Dijka (13) i Salaha (28), no uporni domaćini su oba puta uspjeli izjednačiti golovima Atsua (20) i Rondona (54).  U 73. minuti uslijedio je novi udarac za trenera Liverpoola Kloppa jer je s terena iznešen Salah i čini se da se radi o težoj ozljedi. Salaha je zamijenio Origi, koji se kasnije pokazao junakom dvoboja.

Gosti su uspjeli "iščupati" pobjedu četiri minute prije kraja kada Origi pogađa glavom nakon slobodnog udarca Shaqirija. Dejan Lovren je igrao do 83. minute za Redse.

Liverpool opet vodi s 94 boda, a Manchester City ima 92 i utakmicu manje. Građani u ponedjeljak dočekuju Leicester, a u zadnjem kolu Liverpool igra kod kuće s Wolverhamptonom, dok City ide u goste Brightonu.