Toni Filipi obranio naslov najboljeg teškaša u Hrvatskoj

Zadarski boksački teškaš Toni Filipi (91kg) predstavnik zagrebačkog BK Gladijator obranio je titulu prvaka Hrvatske. U reprizi prošlogodišnjeg finala opet je bio bolji od Alena Babića iz BK Leonardo.

Uzvratio je tako Filipi za poraz na prvenstvu Zagreba početkom godine.

-    Jako sam zadovoljan kako sam odradio meč. Sve sam ispoštovao što sam se dogovorio s trenerom Kadićem. Babić me nije iznenadio s ničim, točno znam kako on boksa i koji je način da mu se suprotstavim. Jako sam sretan, puno mi znači ovo zlato. Vjerujte, uvijek je teže braniti naslov nego ga osvojiti. Pritisak je bio, ali to mi je sve bila jedna dodatna motivacija. Hvala mojim Gladijatorima na atmosferi koju su napravili, također i Zadranima koji su došli u Zagreb da mi budu potpora. To mi je puno značilo i ovo zlato je isto njihovo koliko i moje, u dahu je rekao Filipi.

Meč Filipija i Babića proglašen je najboljim na prvenstvu.

U kategoriji do 56 kilograma iskusni Puljanin Mirsad Ahmeti stigao je do desetog naslova prvaka, u finalu je pobijedio Riječanina Lucijana Bačića. u kategoriji do 60 kilograma slavlje Filipa Poturovića iz Nove Gradiške. Pobijedio je Brunu Salamunovića iz BK Leonardo. Leonardov Erik Pjetraj obranio je naslov u kategoriji do 64 kilograma protiv Besnika Oraca iz Rijeke.

Najboljim boksačem prvenstva proglašen je Marko Zeljko iz Metalca koji je u finalu bio bolji od Mate Rudana iz Pit Bulla.

Zanimljivo je da su svi mečevi završili jednoglasnim odlukama sudaca, pa je tako u kategoriji do 75 kilograma Leonardov Mladen Sobjeslavski
pobijedio Luku Lozu iz Sesveta.

Njegov klupski kolega Damir Plantić čiju borbu gledate proglašen je najboljim tehničarem prvenstva. U finalu je pobijedio Đanija Barbira iz Gladijatora.

U kategoriji preko 91 kilograma Marko Milun obranio je naslov iz prošle godine protiv Luke Pratljačića iz Osijeka. Osigurao je tako svom klubu Leonardu naslov najuspješnijeg na ovogodišnjem prvenstvu.