Rennes šokirao PSG i nakon jedanaesteraca osvojio Kup!

Jedanaesta momčad francuskog prvenstva Rennes je nakon izvođenja jedanaesteraca pobijedio Paris St. Germain sa 6:5 (2:2) u finalu francuskog kupa odigranom na Stade de Franceu!

Favorizirani PSG poveo je 2:0 golovima Danija Alvesa u 13. i Neymara u 21. minuti, pa se činilo da će relativno lako osigurati naslov pobjednika Kupa. No već do poluvremena autogol Presnela Kimpembea nakon ubačaja Traorea vratio je nadu Rennesu, a Mexer nakon udarca iz kuta u 60. minuti izjednačava na 2:2.

Krenulo se u produžetke, golova ni u njima nije više bilo, a u 118. minuti crveni karton dobio je Kylian Mbappe nakon grubog prekršaja na Damienu Da Silvi.

Nakon pet serija bilo je 5:5, a potom za Rennes pogađa Ismaila Sarr, a promašuje tragičar PSG-a Christopher Nkunku.