Milwaukee 'pomeo' Detroit, Utah ostao u igri protiv Houstona

Košarkaši Milwaukeeja plasirali su se u drugi krug NBA doigravanja svladavši Detroit 4-0 u pobjedama.

Bucksi, najbolja momčad prvog dijela sezone, u četvrtoj utakmici slavili su u Detroitu 127:104 te izborili polufinalni ogled u Istočnoj konferenciji protiv Bostona, koji je ranije izbacio Indianu.

Domaći Pistonsi dobro su se držali tijekom prvih 30-ak minuta utakmice, sredinom treće četvrtine vodili su 83:75, ali do kraja dvoboja su Bucksi postigli 52, a primili samo 21 poen za na kraju uvjerljiv trijumf.

Milwaukee je do pobjede stigao na krilima sjajnog Giannisa Antetokounmpa koji je ubacio 41 koš, što mu je osobni rekord u doigravanju. Uz to je upisao i devet skokova, tri asistencije i četiri blokade. Khris Middleton u pobjedu je ugradio 18 koševa, a Eric Bledsoe 16, dok je Sterling Brown upisao devet poena uz 13 skokova. U redovima Detroita izdvojili su se Reggie Jackson (26 poena), Blake Griffin (22) te Andre Drummond (15 poena, 12 skokova).

Za Buckse je ovo prva pobjeda u seriji u doigravanju nakon 18 sezona, odnosno nakon 2001. godine kada su stigli do konferencijskog finala na Istoku. Detroitu je ovo, pak, bilo treće uzastopno ispadanje sa 4-0 iz doigravanja, 2009. i 2016. "pomeli" su ih Cleveland Cavaliersi, a ovo im je bio ukupno 14. uzastopni poraz u posezoni čime su postavili novi negativni rekord lige.

Posljednju pobjedu u doigravanju Pistonsi su ostvarili još 26. svibnja 2008. u četvrtoj utakmici finala Istoka protiv Bostona, uslijedila su dva poraza od Celticsa u toj seriji, osam uzastopnih poraza od Cavsa i ova četiri od Bucksa

Utah Jazz je na svom parketu uspio stići do pobjede protiv Houstona 107:91. Jazzeri su time ostali u igri za prolazak u drugi krug doigravanja u Zapadnoj konferenciji, iako je pred njima težak zadatak budući da Rocketsi vode 3-1.

Prvi strijelac domaćina bio je Donovan Mitchell s 31 poenom, od čega je 19 zabio u četvrtoj četvrtini, 23 koša dodao je Jae Crowder, a Ricky Rubio 18 uz 11 asistencija. James Harden zabio je 30 koševa za Rocketse, a Chris Paul 23. Peta utakmica igra se u srijedu u Houstonu.