Liverpool opet na vrhu, poraz Arsenala na Emiratesu

Nogometaši Liverpoola pobjedom u Cardiffu od 2-0 (0-0) ponovno su izbili na vrh ljestvice engleske Premier lige, dok je Arsenal porazom 2-3 (0-1) na svom Emirates stadionu od Crystal Palacea ugrozio svoje izglede za plasman u Ligu prvaka.

Crystal Palace su do pobjede svojim pogocima doveli Benteke (17), Zaha (61) i McArthur (69), dok su strijelci za Arsenal bili Oezil (47) i Aubameyang (77).

Liverpool je protiv 'davljenika' Cardiffa na pogodak čekao do 57. minute, kad je loptu u mrežu poslao Georgino Wijnaldum, dok je tri boda u 82. minuti osigurao Milner iz kaznenog udarca koji je dosuđen nakon prekršaja na Salahu.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren zbog bolesti nije konkurirao za sastav Liverpoola.

Liverpool je opet na vrhu ljestvice s 88 bodova, dva više od drugoplasiranog Manchester Cityja, ali 'građani' imaju utakmicu manje. Za preostala dva mjesta u Ligi prvaka sljedeće sezone bore se četiri momčadi.

Everton nadigrao Manchester United, Liga prvaka sve dalje

Trećeplasirani Tottenham ima 67 bodova, Arsenal i Chelsea imaju po 66, a Manchester United 64. Svi pred sobom imaju još četiri utakmice. Cardiff je sa 31 bodom na 18. mjestu i još uvijek se nada mogućem ostanku u prvoligaškom društvu, iako ima tri boda manje i utakmicu više od Brightona koji je na spasonosnom 17. mjestu. Svoje mjesto u Championshipu za sljedeću sezonu već imaju Fulham sa 23 boda i Huddersfield (14).

Posljednja utakmica 35. kola na rasporedu je u ponedjeljak (21 sat), kad će Chelsea ugostiti Burnley.