Borussia Dortmund u stopu prati Bayern

Nogometaši Borussije Dortmund zadržali su priključak s vodećim Bayernom pobijedivši u nedjeljnom dvoboju 30. kola njemačkog prvenstva domaći Freiburg sa 4-0 (1-0).

Najveće zasluge za 21. prvenstveni trijumf "crno-žutih" u ovoj sezoni pripadaju Marcu Reusu, strijelcu drugog te asistentu kod prvog i trećeg pogotka.

Kapetan Borussije u 12. minuti je nakon nekoliko brzih dodavanja izbio sam na lijevom krilu i poslao loptu usamljenom Jadonu Sanchu koji ju je samo gurnuo u mrežu. U 54. minuti Reus je odlično utrčao u prazan prostor, dobio pravovremeno loptu od Guerreira te ju poslao pokraj istrčalog vratara Schowolowa. U 79. minuti Rues je optrčao cijelu obranu Freiburga kako bi u kontranapadu utrčao s lijeve strane u kazneni prostor, dobio loptu i proslijedio ju do usamljenog Marija Goetzea koji ju je gurnuo u mrežu za 3-0. Konačnih 4-0 postavio je Paco Alcacer iz kaznenog udarca dosuđenog zbog igranja rukom Stenzela.

U pretposljednjoj utakmici 30. kola na berlinskom Olimpijskom stadionu, Hertha i Hannover su završili bez pogodaka 0-0.

Četiri kola prije kraja prvenstva Bayern je na vrhu sa 70 bodova, jednim više od Borussije Dortmund, dok trećeplasirani RB Leipzig ima 61 bod. U neizvjesnoj borbi za Ligu prvaka četvrti je Eintracht s 52 boda iz 29 utakmica. Petoplasirana Borussia Moenchengladbach s 51 bodom i Hoffenheim s 50 odigrali su 30 utakmica. Hertha se osvojenim bodom pomaknula na 11. mjesto, dok je Hannover i dalje zadnji s 15 bodova i bez realnih izgleda da se zadrži u prvoligaškom društvu.

U ponedjeljak (20.30 sati) će 30. kolo biti zaključeno utakmicom Wolfsburg - Eintracht.