Getafe preskočio Sevillu na četvrtom mjestu

Nogometaši Getafea pred svojim su navijačima svladali Sevillu s 3-0 (2-0) u utakmici 33. kola i preskočili Andalužane na četvrto mjestu ljestvice španjolske Primere, koje vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone.

Prva dva pogotka domaći su postigli iz kaznenih udaraca. Prvog je u 35. minuti realizirao Mata, a drugog u četvrtoj minuti nadoknade u prvom dijelu Jorge Molina, a pritom je isključen Escudero zbog igranja rukom i drugog žutog kartona, nakon što je prvi zaradio zbog prigovora, kad je sudac Lahoz dosudio prvi kazneni udarac. Molina je u 53. minuti još jednom pogodio mrežu za konačnih 3-0.

U 71. minuti domaći su ostali s deset igrača nakon što je izravni crveni karton dobio Dakonam zbog opasnog starta.

Hrvatski reprezentativac Marko Rog je za Sevillu igrao od 69. minute, ali nije uspio donijeti veću promjenu.

U prvom nedjeljnom susretu u Valenciji su Levante i Espanyol odigrali 2-2.  Za domaćine su zabili Rúben Vezo (62) i Rubén Rochina (72), a za momčad iz Barcelone Borja Iglesias (16) i Marc Roca (65).

Vodeća Barcelona ima 77 bodova, devet više od drugoplasiranog Atletico Madrida, dok je Real Madrid treći sa 16 bodova zaostatka za Kataloncima i utakmicom manje.

U nedjelju su na rasporedu još preostale tri utakmice 33. kola: Real Madrid - Athletic Bilbao (16.15 sati), Villarreal - Leganes (18.30) i Betis - Valencia (20.45).