PH: Zadar u doigravanje s prve pozicije

Košarkaši Zadra završili su na prvom mjestu ljestvice nakon ligaškog dijela prvenstva Hrvatske. Cibona će u doigravanje krenuti s druge, Split s treće, a Cedevita s četvrte pozicije.

U posljednjem kolu Zadar je kao gost svladao Šibenik sa 73-70 (14-12, 15-23, 20-10, 24-25) i tako ligaški dio završio s omjerom pobjeda 18-4, pobjedu manje uz poraz više sakupila je Cibona koju je u subotu svladala Cedevita sa 99-84 (26-23, 17-22, 31-16, 25-23).

Split je, pak, kao gost u Sinju nadigrao Alkar sa 95-79 (31-18, 22-20, 22-26, 20-15) i tako zadržao treće mjesto s omjerom 14-8, pobjedom više i porazom manje od četvrte Cedevite.

Alkar je usprkos porazu od Splita osigurao ostanak u ligi jer je Hermes Analitica izgubila na svom terenu od VROS-a 97-103 (27-28, 26-22, 24-19, 20-34). I Alkar i Hermes Analitica sezonu su okončali s omjerom 7-15, no Sinjani su zauzeli 10. mjesto, a Zagrepčani 11. jer je Alkar bio uspješniji u međusobnim dvobojima.

VROS je pobjedom protiv Hermesa zauzeo peto mjesto sa 12-10 ispred šeste Gorice i sedmog Zaboka koji su ostvarili omjer 11-11, dok je osmo mjesto, posljednje koje vodi u doigravanje ipak dohvatio Šibenik sa 10-12 jer je bio bolji u međusobnim susretima od Škreljva koji je također ostvario omjer 10-12, ali je ostao deveti.

Hermes Analitica će tako igrati kvalifikacije za ostanak protiv druge momčadi druge lige, dok je prvoligaški status izgubio Bosco koji je sezonu okončao s omjerom 2-20.

U četvrtfinalu će tako igrati Zadar - Šibenik, Cibona - Zabok, Split - Gorica i Cedevita - VROS, a plasman u polufinale će osigurati momčadi koje prve ostvare dvije pobjede. U polufinalu će igrati bolji iz ogleda Zadar - Šibenik protiv boljeg iz sudara Cedevita - VROS i bolji iz susreta Cibona - Zabok protiv boljeg iz dvoboja Split - Gorica.

REZULTATI 22. KOLA:
Šibenik - Split 70-73
Cedevita - Cibona 99-84
Alkar - Split 79-95
Hermes Analitica - VROS 97-103
Škrljevo - Gorica 82-79
Zabok - Bosco 97-79

Ljestvica:
1. Zadar 18-4 40
2. Cibona 17-5 39
3. Split 14-8 36
4. Cedevita 13-9 35
5. VROS 12-10 34
6. Gorica 11-11 33
7. Zabok 11-11 33
8. Šibenik 10-12 32
9. Škrljevo 10-12 32
10. Alkar 7-15 29
11. Hermes Analitica 7-15 29
12. Bosco 2-20 24