SP hokej: Hrvatsku sekunde dijelile od zlata

Hrvatska reprezentacija u hokeju na ledu ipak nije osvojila prvo mjesto na Svjetskom prvenstvu divizije 2 skupine A igranom u Beogradu koje vodi u diviziju 1 skupinu B sljedeće godine iako ju je od tog uspjeha dijelilo samo 28 sekundi.

Naime, nakon što su u prvom susretu posljednjeg 5. kola naši hokejaši pobijedili Australiju sa 2:1 (1:0, 1:1, 0:0), u posljednjoj utakmici turnira trebao im je poraz Srbije od Španjolske. Španjolci su sve do 28 sekundi prije kraja vodili sa 2:1, no tada su Srbi poravnali na 2:2, a onda i u raspucavanju kaznenih udaraca uspjeli i stići do pobjede od 3:2 (1:0, 0:1, 1:1; 1:0) koja ih je odvela u viši rang natjecanja sljedeće godine.

Srbija i Hrvatska natjecanje su završile sa po 11 bodova, ali je Srbija osvojila prvo, a Hrvatska drugo mjesto zbog pobjede u međusobnom dvoboju.

Australija je završila kao treća sa 10 bodova, a Španjolska kao četvrta s osam.

U susretu za ostanak u ovom rangu natjecanja Kina je svladala Belgiju sa 4:0 i tako završila na petoj poziciji s tri boda, dok će Belgija kao posljednja s dva boda u diviziju 2 skupinu B.