Srbić za HRT: Napravio sam vježbu života

Hrvatski gimnastičar Tin Srbić osvojio je srebrnu medalju u vježbi na preči na Europskom prvenstvu u poljskom Szczecinu. U finalu je dobio ocjenu 14.900, što mu je najbolja ocjena u karijeri.

-     Napravio sam vježbu života. Bila je to najbolja vježba koju sam ikad napravio. Osjećao sam se savršeno. Dok sam se zagrijavao bio sam krut i hladan, nisam znao što očekivati, ali kad sam se popeo na podij znao sam da je to – to. Nisam mogao pogriješiti i da me netko gurnuo sa sprave. Toliko sam se dobro osjećao, toliko je dobro tekla vježba, kao po špagi, rekao je Srbić.

Naslov europskog prvaka osvojio je Nizozemac Epke Zonderland (15.266), a broncom se okitio Rus Artur Dalalojan (14.800).

-    Obojica su napravila savršene vježbe. U glavi mi je bilo moram i ja sad napraviti. Sva trojica smo odradili vježbe života i bili smo u nekoj euforiji. Jako sam sretan, ovo je jako velika motivacija za dalje. Za pola godine je Svjetsko prvenstvo, najvažnije natjecanje u karijeri, jedva čekam.

Bilo je to najemotivnije natjecanje za Srbića dosad, priznaje bilo je i suza radosnica.

-    Medalju posvećujem mami jer je najbolja žena ikad, istaknuo je Srbić.