Hrvatska lošim igračem više prepustila naslov Mađarskoj

Hrvatska vaterpolska reprezentacija nije uspjela obraniti naslov u Europa kupu nakon što je u reprizi finala Svjetskog prvenstva poražena od Mađarske s 8:10 (2:2, 1:3, 2:3, 3:2) u finalu u Zagrebu.

Ipak, najznačanije za izabranike Ivice Tucka je da su polufinalnom pobjedom nad Španjolskom osigurali plasman na završni turnir Svjetske lige, koji će se od 18. do 23. lipnja održati u Beogradu, a gdje će pobjednik izboriti Olimpijske igre u Tokiju.

"Barakude" su odigrale dosta dobru utakmicu, ali s puno promašaja. Mađari su otvorili susret vodstvom 0:2, no preokrenuli smo i poveli 3:2 golom Jokovića početkom druge četvrtine. Nažalost, Manhercz je izjednačio na 3:3, a kad već po tko zna koji put  nismo iskoristili igrača više isti igrač to uskoro kažnjava svojim trećim pogotkom za vodstvo Mađara 3:4. Na poluvrijeme se otišlo s prednošću Mađarske 3:5, da bi u trećoj minuti treće četvrtine Kovacs pogodio za 3:6.

Smanjuje nešto kasnije zaostatak Joković (4:6), no ništa ne pomaže Hrvatskoj, gosti do kraja znalački održavaju dva-tri gola prednosti i upisuju pobjedu 8:10.

Najefikasniji u hrvatskim redovima bio je Loren Fatović s tri gola, Maro Joković je zabio dva, a Andro Bušlje, Ivan Buljubašić i Josip Vrlić po jedan.

Kod Mađara je prednjačio Peter Manhercz s tri gola.

U susretu za treće mjesto Španjolska je bila bolja od Italije s 9:7 (3:1, 0:2, 5:3, 1:1), dok su Crnogorci peti zahvaljujući pobjedi nad Srbijom od 16:14.