Medveščak peti put zaredom osvojio Kup Ružice Meglaj-Rimac

Petu godinu zaredom košarkašice Medveščaka osvojile su Kup Ružice Meglaj-Rimac, u finalu u Puli svladale su Šibenik sa 60:57.

Finale je bilo zanimljivo i izjednačeno, posebno u prvom poluvremenu, pa se na predah otišlo s košem prednosti Medveščaka. Ključna je bila treća četvrtina, u kojoj su Šibenčanke zabile samo tri poena.

U zadnjoj četvrtini Medveščak je tricom Tadić minutu i pol prije kraja otišao na "plus 10", činilo se da je to kraj, no nakon serije pogrešaka košarkašica Braslava Turića Šibenčanke su došle na "minus 1". Ipak, nisu uspjele posve preokrenuti.

Najbolja kod pobjednica bila je Ana Vojtulek s 26 poena i 16 skokova, a s druge strane Portorikanka Tayra Melendez zabila je 29, no bila je usamljena u redovima Šibenika.