Barcelona s dva gola u sudačkoj nadoknadi izvukla bod

Nogometaši Barcelone jedva su izvukli bod na gostovanju kod Villarreala u 30. kolu La Lige odigravši 4:4, a dva gola postigli su u sudačkoj nadoknadi.

Katalonci su poveli 2:0 pogocima Coutinha (12) i Malcoma (16), no domaćin je uzvratio postigavši četiri pogotka (Chukwueze 23, Ekambi 50, Iborra 62 i Bacca 80). Kada se činilo da će Villarreal uzeti sva tri boda, u samoj završnici susreta Messi (90) i Suarez (90+3) donose Barceloni remi koja ispred drugog Atletica ima osam bodova prednosti.

Nogometaši Atletica slavili su kod kuće protiv Girone s 2-0, pa "colchonerosi" opet imaju pet boodova više od trećeplasiranoga gradskog suparnika Reala.

Atletico je do pobjede došao s teškom mukom jer je poveo Diega Godina tek u 76. minuti, a pobjedu je potvrdio Griezmann u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Nikola Kalinić je ostao na klupi domaćina.

Espanyol i Getafe su odigrali 1-1, pa je Getafe i dalje na četvrtoj poziciji koja vodi u Ligu prvaka. Iglesias je u 56. minuti doveo domaćine u vodstvo, a za Getafe je izjednačio Rodriguez (72).