EP, karate: Ženska reprezentacija bez bronce

Hrvatska ženska karate reprezentacija u sastavu Ana Lenard, Alessandra Hasani, Lucija Lesjak, Sadea Bećirović izgubila je kasno poslijepodne u susretu za ekipnu broncu od Italije s 2-0.

Talijanke su iznenadile niskom postavom na startu u taktičkom smislu, što su u konačnici iskoristile na najbolji način. Laura Pasqua nadvisila je debitanticu u našoj reprezentaciji na seniorskim natjecanjima Luciju Lesjak s 5-0. a u borbi na "sve ili ništa" Ana Lenard izgubila je od Silvie Semeraro s 8-3.

- I dalje mislim da smo bolje od Talijanki, ali danas nije bio naš trenutak, istaknula je Alessandra Hasani koja je još praktički donedavno nastupala za Italiju. - Za mene dvojbe nema, moje srce danas plače jer Hrvatska nije osvojila medalju, dodala je četvtfinalistica EP-a u kategoriji do 55 kg.

Sutra se naša muška reprezentacija u dvoboju za ekipnu broncu sastaje s Ukrajinom.

Na EP-u u Španjolskoj koje završava sutra sudjeluje ukupno 508 natjecatelja iz 51 zemlje.