Brzi oproštaj Čilića od turnira u Miamiju

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić poražen je u susretu 2. kola ATP masters 1000 turnira u Miamiju od Rusa Andreja Rubljova s 4:6, 4:6 za sat i 45 minuta igre.

Čilić je ranim breakom u prvome setu poveo 2:0, no mladi je Rus nakon toga dvaput zaredom oduzeo servis našem tenisaču i preokrenuo rezultat u svoju korist. U drugome setu Rubljov prvi dolazi do breaka, Čilić mu uzvraća i izjednačuje na 4:4, no u devetome gemu ponovno gubi servis.

Bio je to drugi međusobni meč Rubljova i Čilića, a Marin je slavio u prvom u Ženevi prije četiri godine.

Čiliću je to bio prvi meč u Miamiju, budući da je kao deveti nositelj bio slobodan u 1. kolu.

Rubljov, pobjednik Umaga 2017. i trenutačno 99. tenisač svijeta, u 3. kolu igrat će protiv Kanađanina Denisa Shapovalova.