Noel pobjednik slaloma, Rodeš brži od Hirschera

Francuz Clement Noel pobjednik je slaloma na završnici Svjetskog kupa u Soldeuu.

Noel je bio vodeći nakon prve vožnje, a u drugom laufu je uspio zadržati prednost i došao do treće pobjede u karijeri ispred Austrijancan Manuela Fellera (+0.18) i Švicarca Daniela Yula (+0.83). Ukupni slalomski pobjednik Marcel Hirscher bio je tek 14.

Hrvatski skijaš Rodeš u prvoj vožnji bio je tek 22., ali je vrlo dobrom izvedbom u drugoj stigao do desetog mjesta, s zaostatkom od 1.28 sekundi za Noelom. Rodeš je s novih 26 bodova i ukupno 111 zauzeo ukupno 21. poziciju u slalomu.

- Prva vožnja nije bila, što se tiče brzine, na razini koju sam htio, ali druga vožnja bila jedna od boljih ove sezone, rekao je Rodeš, dodavši da sada ide dalje još jače.

Drugi hrvatski predstavnik Elias Kolega bio je 21. s 2.53 sekundi zaostatka, a zanimljivo je da je u prvoj vožnji zaostajao čak 3.47 sekundi za Noelom.

Zadnju utrku u karijeri u Soldeu je odvezao Nijemac Felix Neurether, završivši na sedmom mjestu.