Hajduk preokrenuo u završnici i uzeo sva tri boda u Koprivnici

U utakmici 24. kola Prve HNL u Koprivnici su nogometaši Hajduka pobijedili Slaven Belupo 2-1, iako su Splićani do 88. minute gubili 0-1.

Nakon slabog prvog dijela u 56. minuti branič Hajduka Juranović srušio je Delića u kaznenom prostoru gostiju, a sudac Jović dosudio je kazneni udarac i isključenje Juranovića. Penal je precizno izveo Matej Jelić i Slaven je poveo.  No, u 68. minuti izjednačilo se brojčano stanje ekipa jer je igrač domaćina Matko Zirdum zaradio crveni karton u debiju za Slaven.

Dvije minute prije kraja Hajduk se spasio prvog proljetnog poraza - Delić je nabacio, a u skoku je najviši bio Stanko Jurić, da bi u četvrtoj minuti sudačke nadoknade, na ubačaj Jaira, Fran Tudor glavom donio potpuni preokret i pobjedu Hajduka.

Vodi Dinamo s 58 bodova, Hajduk je samo dva sata bio na petome mjestu prije nego ga je preskočila Gorica pobjedom u Puli. Slaven Belupo je sedmi s 22 boda.

Susret se igrao na Gradskom stadionu, a sudio je pred 1200 gledatelja Jović iz Zagreba.
Strijelci: 1-0 Jelić (57pen), 1-1 Jurić (88), 1-2 Tudor (90+4)
Crveni kartoni: Juranović (Haj, 56), Zirdum (Sla, 68)