Gaćina spasio dvije meč-lopte protiv Pucara

Andrej Gaćina i Petra Petek obranili su naslove prvaka Hrvatske u stolnom tenisu na prvenstvu koje je održano u LifeClass termama Sveti Martin.

Naš najbolji stolnotenisač je do finala sve suparnike dobivao sa 4-0, a u finalu je u neizvjesnom susretu pobijedio Tomislava Pucara 4-3 (4, -8, -9, 5, 6, -8, 10).

Pucar je pri rezultata 3-3 u setovima vodio 10-8 i imao dvije meč-lopte, no iskusniji reprezentativni kolega je uspio preokrenuti rezultat i još jednom se uspeti na najvišu stubu pobjedničkog postolja.

- Nije to bio baš najbolji stolni tenis u finalu, obojica smo imali problema s lopticom. Sretan sam što sam uspio spasiti dvije meč-lopte. U odlučujućim trenucima bio sam hrabar, donio dobre odluke, zadovoljan sam što je 'glava' bila prava u presudnom trenutku, rekao je Gaćina.

Bila je to repriza lanjskog finala, no Pucar je prošle godine predao finale zbog ozljede. Ovoga puta je bio korak do slavlja.

- Lani nisam ni imao priliku igrati s Gaćinom zbog ozljede, a ovo nam je drugi međusobni susret. Prvi put je bilo dok sam još bio kadet u Puli. No, to se ne računa, tako da je ovo zapravo prvi službeni meč. Bilo je gusto, imao sam dobru šansu, ušao mi je malo u glavu na 10-8. Nisam znao što da napravim sa servisom. Vidjet ćemo iduće godine, poručio je Pucar.

Brončane medalje osvojili su Filip Zeljko i Tomislav Kolarek.

U ženskoj konkurenciji naslov je obranila Petra Petek, koja je ove godine ponovo slavila i u paru s Ivanom Malobabić. Petek je u pojedinačnom finalu pobijedila Andreu Pavlović 4-2 (8, -7, 9, 7, -10, 8).

- Nisam očekivala finale i da ću osvojiti zlato, jer je teška sezona iza mene, No, obično to tako ide. Kada ništa ne očekuješ i igraš opušteno, na kraju ispadne najbolje.

Brončane medalje osvojile su Mateja Jeger i Klara Cakol.

U muškim parovima titulu su osvojili Ivor Ban i Luka Martinek koji su u finalu sa 3-1 nadigrali Tomislava Japeca i Mihu Simovića. Kod djevojaka Ivana Malobabić i Petra Petek su u finalu porazile Ivanu Tubikanec i Andreu Pavlović sa 3-1.

U mješovitom parovima slavili su Ivor Ban i Andrea Pavlović koji su u finalu sa 3-2 svladali Luku Fučeca i Mateju Jeger.

REZULTATI
MUŠKI - pojedinačno
Četvrtfinale: Gaćina - Ban 4-0 (8, 4, 10, 8), Kolarek - Kojić 4:1 (6, 6, -8, 5, 5), L. Martinek - F. Zeljko 1-4 (-6, 4, -7, -3, -5), Fučec - Pucar 1-4 (-18, 10, -8, -8, -7); polufinale: Gaćina - Kolarek 4-0 (5, 7, 9, 9), F. Zeljko - Pucar 0:4 (-5, -9, -9, -6); finale: Gaćina - Pucar 4-3 (4, -8, -9, 5, 8, -8, 10)
MUŠKI - parovi
Polufinale: Japec/Simović - Ređep/Kolarek 3-1 (6, -11, 3, 5), Mijatović/I. Zeljko - Ban/L. Martinek 2-3 (11, -6, 12, -6, -8); finale: Japec/Simović - Ban/L. Martinek 1-3 (-8, -9, 9, -7)
ŽENE - pojedinačno
Četvrtfinale: Jeger - Malobabić 4-1 (5, 11, -6, 9, 7), Jazbec - Petek 1-4 (-6, -8, -8, 8, -8), Tubikanec - Cakol 3-4 (8, -2, -8, 9, -14, 0, -9), Pavlović - Srebrnjak 4-0 (10, 7, 6, 4); polufinale: Jeger - Petek 3-4 (-2, 7, -8, -4, 10, 9, -5), Cakol - Pavlović 1-4 (10, -5, -8, -13, -2); finale: Petek - Pavlović 4-2 (8, -7, 9, 7, -10, 8)
ŽENE - parovi
Polufinale: Jeger/Srebrnjak - Malobabić/Petek 0-3 (-6, -6, -14), Cakol/Jazbec - Tubikanec/Pavlović 0-3 (-6, -8, -6); finale: Malobabić/Petek - Tubikanec/Pavlović 3-1 (7, 8, -3, 6).