Rijeka u devet minuta drugog dijela do pobjede nad Interom

Nogometaši Rijeke ostvarili su prvu pobjedu u nastavku sezone nakon što su u Zaprešiću svladali domaći Inter 3:0 u prvom nedjeljnom susretu 20. kola Prve HNL.

Hajduk pobijedio Lokomotivu, navijači se vratili na Poljud

Bila je to prva pobjeda Rijeke nakon remija u Koprivnici protiv Slaven Belupa (1-1) i teškog domaćeg poraza od Gorice na Rujevici (1-3).

Nakon tvrdog prvog dijela u nastavku je favorizirani gost u manje od deset minuta postigao tri pogotka i došao do uvjerljive pobjede. Dvostruki strijelac bio je Jakov Puljić (65, 74), a pogodak je postigao i Stjepan Lončar (68).

Prva je to pobjeda Rijeke u proljetnom dijelu sezone i dobra najava za Jadranski derbi sljedeće subote kada na Rujevicu stiže Hajduk.

Izabranici Igora Bišćana upisali su desetu pobjedu ove sezone čime su došli na treće mjesto ljestvice Prve HNL. Imaju 37 bodova, kao i drugi Osijek, no lošiju razliku u pogocima. Vodeći Dinamo ima 14 bodova prednosti nad prvim pratiteljima, a četvrta Lokomotiva 34 boda.

Inter - Rijeka 0-3 (Puljić 66, 74, Lončar 68)
Hajduk - Lokomotiva 2-1 (Ismajli 41, Caktaš 63 / Uzuni 52)