HNL: Slaven Belupo u prvih 13 minuta odlučio dvoboj s Goricom

U susretu 20. kola Prve HNL Slaven Belupo je u Koprivnici svladao Goricu 2-0 (2-0).

Domaćini su poveli već u trećoj minuti golom Ivana Krstanovića, a na 2-0 povisio je David Puclin deset minuta poslije. Krstanoviću, koji je prvi dio sezone proveo u Lokomotivi, to je osmi ovosezonski pogodak u HNL-u.

Gorica je umalo smanjila rezultat preko novog igrača Ronalda. Zwolinski je pucao, a odbijenu loptu Rumunj je poslao u mrežu Slavena. No, gol nije priznat jer je igrač Gorice bio u zaleđu.

Sedmi Slaven Belupo sada ima 21 bod, pet manje od šestog Hajduka, a četiri više od osmog Intera iz Zaprešića. Gorica je ostala peta s 30 bodova. Na vrhu je Dinamo s 48 bodova, drugi Osijek ima 37, a treća Lokomotiva i četvrta Rijeka po 34.

Od 17.30 na Maksimiru igraju Dinamo i Istra 1961. U nedjelju od 15.30 sati Inter je domaćin Rijeci, a od 17.30 sati na Poljudu će se za bodove boriti Hajduk i Lokomotiva.