NBA: Skromni hrvatski košarkaši, zasjala "redizajnirana" Philadelphia

Četiri hrvatska košarkaša noćas su nastupila na NBA parketima, a njihove su momčadi u konačnici upisale poraze. Najefikasniji od njih bio je Dario Šarić, koji je u porazu Minnesote od New Orleansa 122:117 postigao devet koševa, tri skoka, asistenciju i ukradenu loptu.

Pelicansima je pomogao Anthony Davis, koji je zaigrao nakon tri tjedna pauze i  ubacio je 32 koša i ugrabio devet skokova. Jrue Holiday je dodao 27, a Kenrich Williams 19. Kod Minnesote je opet najbolji pojedinac bio Karl-Anthony Towns s 32 ubačaja.

Mario Hezonja dobio je veliku minutažu u dvoboju njegovog New Yorka s Detroitom. Pistonsi su slavili 120:103, a Dubrovčanin je za Knickse, kojima jke to čak 15. poraz u nizu, ubacio osam  poena, uz sedam skokova, asistenciju i dvije ukradene lopte.

Pobjedničku momčad predvodio je Andre Drummond s 29 koševa i 20 skokova, a Blake Griffin je ubacio 26. Kod Knicksa najbolji je bio Dennis Smith Jr. s 31 košem.

Poraz je upisao i Ante Toni Žižić, koji je s Cavsima gostovao kod Washingtona i u porazu 119:106 postigao šest koševa, skok i blokadu.  Bobby Portis je bio najučinkovitiji kod Washingtona s 30 koševa, dok je Bradley Beal dodao 25 koševa i 13 asistencija. Collin Sexton i Jordan Clarkson su predvodili Cleveland s 27 i 24 ubačaja.

Aktualni prvaci Golden state warriorsi u Phoenixu su svladali Sunse 117:107, što je 13. uzastopni poraz te momčadi. Dragan Bender za domaćine je upisao samo dva poena, ali i šest skokova i pet asistencija.

Klay Thompson je predvodio pobjednike s 25 koševa, a u redovima Phoenixa najbolji je bio Kelly Oubre Jr. koji je također ubacio 25. koševa

JJ Redick je zabio 34 u pobjedi Philadelphije 117:110 nad Denver Nuggetsima. Njegova 11. utakmica u karijeri s najmanje 30 poena pomogla je Sixersima doći do pobjede u prvoj utakmici nakon velike trgovine s Clippersima.

Rezultati NBA lige:

Detroit Pistons - New York Knicks              120-103
(Mario Hezonja je odigrao 33 minute za New York, zabio je osam koševa i upisao sedam skokova, jednu asistenciju i dvije ukradene lopte)
Philadelphia 76ers - Denver Nuggets            117-110
Washington Wizards - Cleveland Cavaliers       119-106
(Ante Žižić je odigrao 17 minuta za Cleveland, zabio je šest koševa i upisao jedan skok i jedan blok)
Brooklyn Nets - Chicago Bulls                  106-125
Dallas Mavericks - Milwaukee Bucks             107-122
Phoenix Suns - Golden State Warriors           107-117
(Dragan Bender je odigrao 18 minuta za Phoenix, zabio je dva koša i upisao šest skokova i pet asistencija)
New Orleans Pelicans - Minnesota Timberwolves  122-117
(Dario Šarić je odigrao 25 minuta za Minnesotu i zabio je devet koševa uz tri skoka, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu)
Sacramento Kings - Miami Heat                  102-96