Lazio nakon jedanaesteraca izbacio Inter za polufinale Kupa

Nakon Milana, Atalante i Fiorentine plasman u polufinale Talijanskog kupa izborio je i Lazio koji je u četvrtfinalu na San Siru pobijedio Inter boljim izvođenjem jedanaesteraca s ukupnih 5:4 (jedanaesterci 4:3).

Lazio je veći dio utakmice bio bolji te je ranije mogao izboriti pobjedu, međutim nevjerojatnim pogreškama je vratio Inter u život i odveo susret u lutriju jedanaesteraca.

Gosti su mogli do pobjede u sudačkoj nadoknadi utakmice kada je Felipe Caicedo izbio sam ispred Samira Handanoviča, no slovenski vratar je obranio njegov udarac. Lazio je poveo u produžetku, u 108. minuti je Ciro Immobile zabio za 1:0.

Kada se već činilo kako će gosti pobijediti, Sergej Milinković Savić je u trećoj minuti nadoknade skivio kazneni udarac nevjerojatno glupim potezom na rubu šesnaesterca. Poklon je iskoristio Mauro Icardi izjednačivši na 1:1.

Prilikom izvođenje jedanaesterca gostujući vratar Thoma Strakosha je obranio udarce Lautaru Martinezu i Radji Nainggolanu, dok je Handanovič obranio Rizu Durmisiju. Za Lazio su zabili Immobile, Marco Parolo, Francesco Acerbi i Lucas Leiva, a za Inter Marcelo Brozović, Icardi i Cedric Soares.

Brozović je odigrao cijeli susret za Inter, dok Ivan Perišić, kojemu je propao transfer u Arsenal, nije ulazio u igru, baš kao niti Milan Badelj koji je ostao na klupi Lazija.

Lazio će u polufinalu igrati protiv Milana, dok će u drugom polufinalu snage odmjeriti Atalanta i Fiorentina.

U polufinalu će se igrati dvije utakmice. Prvi dvoboji su na rasporedu 27. veljače, a uzvrati će biti odigrani tek 24. travnja.

Finale je na programu 15. svibnja na rimskom Olimpicu.

ČETVRTFINALE TALIJANSKOG KUPA - REZULTATI:

Inter - Lazio 4:5 *nakon jedanaesteraca (Icardi 120+3-11m / Immobile 108)

Odigrano u srijedu:

Fiorentina - Roma 7:1 (Chiesa 7, 18, Muriel 33, 74, Benassi 66, Simeone 80, 90 / Kolarov 28)

Atalanta - Juventus 3:0 (Castagne 37, Zapata 39, 86)