Cagliari izgubio od Sassuola, Srna skrivio kazneni udarac

U prvoj utakmici 21. kola talijanskog nogometnog prvenstva Sassuolo je kao domaćin u Reggio Emiliji svladao Cagliari sa 3:0 (2:0).

Strijelci za Sassuolo bili su Locatelli (9), Babacar (45+4-11m) i Matri (87).

Bivši kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Darijo Srna igrao je za Cagliari do 77. minute, a u završnici prvog poluvremena je skrivio kazneni udarac iz kojega je Sassuolo poveo sa 2:0. Marko Pajač ostao je na klupi Cagliarija, dok Filip Bradarić nije konkurirao za nastup u momčadi sa Sardinije koja je ostala 13. sa 21 bodom. Sassoulo je, pak, s nova tri boda skočio na deveto mjesto sa 29 bodova.

Quagliarella dostigao Batistutu

Iskusni napadač Sampdorije Fabio Quagliarella, koji će za pet dana napuniti 36 godina, bio je strijelac u 11. uzastopnoj utakmici u talijanskom nogometnom prvenstvu čime je izjednačio rekord legendarnog Argentinca Gabriela Batistute kojemu je to uspjelo u dresu Fiorentine u sezoni 1994/95., Quagliarella je postigao prva dva gola, oba iz 11-eraca, u 4:0 (1:0) domaćoj pobjedi protiv Udinesea.

Prvi gol Quagliarella je postigao u 33., a drugi u 56. minuti. Do kraja utakmice u strijelce su se upisali Linetty u 68. i Gabbiadini u 78. minuti.

Priliku da postane samostalni rekorder po broju uzastopnih utakmica u kojima je postigao pogodak u Serie A Quagliarella će imati za tjedan dana kada Sampdoria gostuje kod Napolija.

Ovom pobjedom Sampdoria je stigla na peto mjesto sa 33 boda, koliko ima i šesta Roma, dok je Udinese 15. sa 18 bodova, koliko ima i 16. SPAL.

Milan - Napoli 0:0

U najzanimljivijem susretu subotnjeg programa Milan i Napoli igrali su 0:0.

Druga je to sezona zaredom kako dvoboj ovih suparnika na San Siru završava bez pogodaka.

Ivan Strinić nije konkurirao za nastup u momčadi Milana kao ni Marko Rog u momčadi Napolija.

Drugi Napoli sada ima 48 bodova, osma manje od vodećeg Juventusa, a osam više od trećeg Intera, dok je Milan četvrti sa 35 bodova.

REZULTATI 21. KOLA,
Subota:

Sassuolo - Cagliari 3-0 (Locatelli 9, Babacar 45+4-11m, Matri 87)
Sampdoria - Udinese 4-0 (Quagliarella 33-11m, 56-11m, Linetty 68, Gabbiadini 78)
Milan - Napoli 0-0