Podravka opet svladala braniteljice naslova i osigurala četvrtfinale

Rukometašice Podravke Vegete pobijedile su u dvoboju četvrtoga kola skupine D EHF kupa rumunjsku Craiovu s 23:18 (13:9), osiguravši prolaz među osam najboljih.

Neporažene Koprivničanke svladale su braniteljice naslova u ovom natjecanju i u prošlom kolu u gostima (23:26), pa su ovom pobjedom došle na osam bodova, čime su osigurale plasman u četvrtfinale EHF kupa.

Ekipa Zlatka Saračevića je u 16. minuti golom Čigrinove povela sa 7:4. Izjednačile su gošće na 8:8 pogotkom Ianasi, no 'Kokice' su se u sljedećih pet minuta serijom 5-0 odlijepile na 13:8. U 41. minuti bilo je 16:10, a onda su se Rumunjke primaknule na 17:14 u 46. minuti. No kad su Ikhnea, Holesova i Debelić odvukle svoju ekipu na 20:14 na ulasku u zadnjih 10 minuta, utakmica je bila praktički riješena, a Dejana Milosavljević je golom za 21:16 tri minute prije kraja definitivno zapečatila ishod.

Najučinkovitija igračica Podravke bila je Ana Debelić s pet golova iz pet pokušaja, a pet golova je, ali iz sedam udarac, zabila i Natalia Čigrinova. Četiri je dodala Maria Holesova. Kod gošći po četiri pogotka postigle su Maria Andrea Ianasi i Jelena Trifunović, no Trifunović je katastrofalno gađala, potrošivši čak 13 lopti.