Sevilla deklasirala Levante, Kaliniću 62 minute u pobjedi Atletica

Nogometaši Seville na svom su stadionu Sanchez Pizjuan pobijedili Levante s uvjerljivih 5:0 (0:0) u prvoj utakmici 21. kola španjolskog prvenstva, a svih pet golova postigli su u drugom poluvremenu.

Goste je načeo Francuz Ben Yedder golom u 48. minuti. U 60. minuti na 2:0 je povisio Portugalac Andre Silva, a u 71. minuti je za 3:0 strijelac bio Argentinac Franco Vazquez. Pablo Sarabia je u 80. minuti realizirao kazneni udarac za 4:0, a u 90. minuti je gostujući vratar Oier obranio udarac s bijele točke Quincyju Promesu, no Nizozemac je odbijenu loptu uspio poslati u mrežu za konačnih 5:0.

Nogometaši madridskog Atletica na svom terenu svladali su Getafe sa 2:0 (2:0) te se tako primakli vodećoj Barceloni na dva boda zaostatka.

Golove za Atletico postigli su Griezmann (27) i Niguez (37), a hrvatski napadač Nikola Kalinić, koji je igrao do 62. minute, sudjelovao je u akciji kod drugog gola svoje momčadi. Njegov udarac sa 10-ak metara obranio je vratar Getafea Soria, ali lopta se odbila na nogu Niguezu koji je popravio Kalinićev propust.

Atletico sada ima 44 boda, dok je Barcelona, koja u nedjelju gostuje kod Girone, na 46. Treća Sevilla, koja je ranije u subotu svladala Levante sa 5:0, i četvrti Real Madrid, koji u nedjelju gostuje kod Espanyola, imaju po 36 bodova. Getafe je šesti s 31 bodom.

Subota:
Sevilla - Levante 5:0 (Ben Yedder 48, Andre Silva 60, Vazquez 71, Sarabia 80-11m, Promes 90)
Atletico - Getafe 2:0 (Griezmann 27, Niguez 37)
Leganes - Eibar 2:2 (En-Nesyri 46, 67 / Kike 29, Joan Jordan 35)
Valencia - Villarreal 3:0 (Diakhaby 4, Čerišev 51, Rodrigo 86)