Hajduk svladao Šahtar, Andrić za Dinamo debitirao golom

Hajduk i Dinamo upisali su pobjede u prijateljskim dvobojima na pripremama u turskom Beleku. Hajduk je s uvjerljivih 4:1 pobijedio prvaka Ukrajine Šahtar iz Donjecka, a Dinamo je sa 2:0 svladao rumunjski klub Politehnica IASI.

Hajdukovci su u trećoj pripremnoj utakmici poveli golom Mije Caktaša iz kaznenog udarca u 21. minuti. Na 0:2 je već u 23. minuti povisio Ivan Delić nakon prethodnih pokušaja Caktaša i Jairo de Macedo. Šahtar je preko Dentinha u 30. smanjio na 1:2, a autor četvrtog gola u prvom dijelu bio je Jairo koji je na dodavanje Delića pobjegao Šahtarovoj obrani, zaobišao vratara Andrija Pjatova i Hajduku u 41. minuti ponovno donio dva gola prednosti.

U 60. minuti Tonio Teklić je udarcem s više od 20 metara postavio konačni rezultat.

Dinamo je slavio protiv rumunjskog kluba Politehnica IASI. Strijelci su bili Dani Olmo u 74. minuti i minutu poslije debitant u dresu Dinama - napadač Komnen Andrić.

U prvih 45 minuta bilo je nekoliko dobrih situacija, ali pogodaka nije bilo.

Drugo poluvrijeme donijelo je nastavak napadačke igre Plavih. Prvi pogodak protiv rumunjske ekipe postigao je Olmo u 74. minuti na asistenciju Mario Šituma s lijeve strane, a već minutu poslije uslijedila je nova odlična akcija Plavih i povećanje prednosti na 2:0.

Šitum je projurio po lijevoj strani, precizno gurnuo na liniju kaznenog prostora do Olma koji šalje loptu pokraj golmana na desno gdje ju debitant u dresu Dinama Komnen Andrić s par metara posprema u mrežu. Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata.