Zubac najučinkovitiji u porazu Lakersa, 'triple-double' Dončića

Hrvatski košarkaš Ivica Zubac bio je prvi strijelac Los Angeles Lakersa koji su na svom terenu poraženi od aktualnih NBA prvaka Golden State Warriorsa sa 111:130.

Zubac je u igri proveo 20:42 minute postigavši 18 poena uz sjajan postotak šuta. Iz igre je gađao 7/8 te bio stopostotan s linije slobodnih bacanja (4/4), a upisao je i četiri skoka.

Warriorse su do pobjede vodili Klay Thompson s 44 koša te Kevin Durant s 20, dok je Stephen Curry ubacio 11 koševa, ostvarivši i 12 asistencija. Thompson je pritom izjednačio rekord zabivši prvih deset trica iz isto toliko pokušaja. Thompson je najprije pogodio tri trice u prvom poluvremenu da bi onda sljedećih sedam zabio u trećoj četvrtini. Tako se izjednačio s rekordom kojeg je od 2011. držao igrač Denver Nuggetsa Ty Lawson.

Slovenski košarkaški reprezentativac Luka Dončić ostvario je svoj prvi 'triple-double' učinak u NBA ligi upisavši 18 koševa, 11 skokova i deset asistencija u dresu Dallasa.  To nije pomoglo njegovim Mavericksima za pobjedu nad Milwaukeejem.

Domaći Bucksi su na kraju slavili 116:106 na krilima Giannisa Antetokounmpa koji je ubilježio 31 koš i 15 skokova.  Dončić je u dobi od 19 godina i 327 dana drugi najmlađi igrač u povijesti NBA lige koji je upisao 'triple-double'. Rekorder je Markelle Fultz iz Philadelphije koji je lani s 19 godina i 317 dana imao učinak od 13 koševa te po deset skokova i asistencija.

pregled rezultata utakmica sjevernoameričke košarkaške lige NBA koje su odigrane u ponedjeljak i ljestvica:

Milwaukee Bucks - Dallas Mavericks          116-106
Boston Celtics - Miami Heat                 107-99
New York Knicks - Oklahoma City Thunder     109-127
(Mario Hezonja je odigrao 11 minuta za New York, zabio je pet koševa i upisao jedan skok)
Cleveland Cavaliers - Chicago Bulls          88-104
(Ante Žižić je odigrao 29 minuta za Cleveland, zabio je 13 koševa i upisao devet skokova, dvije asistencije, jednu ukradenu loptu i jedan blok)
Los Angeles Lakers - Golden State Warriors  111-130
(Ivica Zubac je odigrao 21 minutu za Los Angeles, zabio je 18 koševa i upisao četiri skoka i jedan blok)