Fiorentina do boda u nadoknadi, Pjaca na klupi

U sjajnom susretu 20. kola talijanskog nogometnog prvenstva Fiorentina i Sampdorija su remizirali 3:3, a 'Viole' su iščupale bod golom u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Bila je to sjajna utakmica u kojoj je Fiorentina vodila 1:0 i 2:1, Sampa je potom okrenula rezultat u svoju korist (3:2), no domaćin je u trećoj minuti nadoknade uspio izjednačiti i to s igračem manje.

Fiorentina je povela u 34. minuti golom Luisa Muriela koji je u Firenzu stigao početkom siječnja na posudbu iz Seville. No samo pet minuta kasnije domaćin je ostao s igračem manje nakon što je isključen Edimilson Fernandes. Gosti su izjednačili u posljednjim trenucima prvog dijela sjajnim golom Gastona Ramireza iz slobodnog udarca.

Muriel, koji je od 2015. do 2017. igrao u Sampdoriji, doveo je Fiorentinu u 70. minuti u novo vodstvo. Sampa je uzvratila s dva gola Fabia Quagliarelle (81-11m, 85), ali je u trećoj minuti nadoknade German Pezzella zabio za 3:3.

Marko Pjaca nije nastupio za Fiorentinu.

U derbiju začelja SPAL i Bologna su odigrali 1:1. Poveli su gosti u 24. minuti golom Rodriga Palacia, a izjednačio je Jasmin Kurtič u 63. minuti. Lorenco Šimić nije nastupio za SPAL.

U prvom nedjeljnom susretu nogometaši Atalante s uvjerljivih su 5:0 slavili na gostovanju kod Frosinonea, a četiri pogotka postigao je kolumbijski napadač Duvan Zapata.

Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić bio je u početnoj postavi momčadi iz Bergama i asistirao je za prva dva pogotka Atalante.

Cagliari je u sudačkoj nadoknadi izvukao remi 2:2 protiv Empolija, a pogodak je zabio Diego Farias (90+1). Darijo Srna je za Cagliari odigrao cijeli susret, dok je Filip Bradarić ušao u igru u 78. minuti.

Napoli je pobijedio Lazio sa 2:1 učvrstivši se na drugoj poziciji Serie A.
Domaćin je poveo u 34. minuti golom Josea Callejona, a samo tri minute kasnije Arkadiusz Milik je fantastičnim golom iz slobodnog udarca sa 25 metara zabio za 2:0. Zanimljivo, Milik je prije toga dva puta pogodio vratnicu, u 12. i 21. minuti.

Igrači Napolija su u dosadašnjem dijelu prvenstva čak 14 puta pogađali okvir suparničkog gola, uvjerljivo najviše od svih klubova.

Lazio je smanjio u 65. minuti golom Cire Immobilea, no samo pet minuta kasnije gosti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Francesco Acerbi.

Marko Rog nije nastupio za Napoli, baš kao niti Milan Badelj za Lazio.

Kolo će u ponedjeljak zatvoriti Genoa - Milan, te Juventus - Chievo.

Na ljestvici vodi Juvetus sa 53 boda, Napoli je drugi sa 47 boda, dok Inter na trećem mjestu ima 40 bodova. Roma je četvrta (33), a Lazio je ostao peti (32).

Italija - 20. kolo
Frosinone - Atalanta       0:5 (Mancini 11, Zapata 44, 47, 64, 73)
Fiorentina - Sampdoria   3:3 (Muriel 34, 70, Pezzella 90+3 / Ramirez 44, Quagliarella 81-11m, 85)
SPAL - Bologna               1:1 (Kurtič 63 / Palacio 24)
Cagliari - Empoli              2:2 (Pavoletti 36, Farias 90+1 / Di Lorenzo 70, Zajc 81)
Napoli - Lazio                  2:1 (Callejon 34, Milik 37 / Immobile 65(
Genoa - Milan                 (pon, 15.00)
Juventus - Chievo           (pon, 20.30)