Brazil iznenadio Rusiju i došao nadomak drugog kruga

Rukometaši Brazila su u četvrtom kolu skupine A Svjetskog prvenstva s 25:23 iznenadili Rusiju i došli su 'na milimetar' od drugog kruga.

Za to im treba još pobjeda nad posljednjeplasiranom Ujedinjem Korejom u zadnjem kolu.

Brazilci su svojom 'divljom' igrom frustrirali Ruse i na poluvremenu su vodili s 15:10. Ipak, uspjela se Rusija pomalo vratiti i na ulasku u posljednjih 15 minuta Škurinskij je izjednačio na 19:19. No previše je potom riskirao izbornik Kokšarov igrom bez golmana, posebno s obzirom na iskazanu nepreciznost ruskih igrača u napadu, pa se južnoamerički sastav 'odlijepio' na 24:20 i riješio pitanje pobjednika.

Do pobjede su Brazilce predvodili Borges sa sedam i Langaro sa šest golova. Kod Rusa Dibirov je zabio šest.

Naša skupina se u drugom krugu križa sa skupinom A, a kako se prenose bodovi samo osvojeni protiv onih koji su također prošli dalje, svaki rezultat utječe na konačan rasplet.

Rezultati susreta 4. kola sa Svjetskog prvenstva za rukometaše u Njemačkoj i Danskoj igranih u utorak: