Hezonja solidan u porazu, Lakersi prekinuli negativan niz

Hrvatski reprezentativac Mario Hezonja odigrao je solidnu utakmicu u porazu New Yorka kod Portland Trail Blazersa 111:101.

U 31 minuta na parketu, ubacio je 14 poena (šut iz igre 5/10) uz sedam skokova, jednu asistenciju te tri ukradene lopte. Knicksima je ovo bilo 30. poraz u sezoni, a upisali su deset pobjeda te se nalaze na 13. mjestu Istočne konferencije. Portland je do predvodio Jusuf Nurkić s 20 koševa i osam skokova. Enes Kanter s 18 poena bio je najbolji kod poraženih.

LA Lakersi prekinuli su niz od tri poraza slavljem na gostujućem terenu protiv Dallas Mavericksa 107:97. Zlatno-ljubičaste, koji i dalje nastupaju bez ozlijeđenog LeBrona Jamesa, do slavlja je predvodio Brandon Ingram koji je ubacio 29 poena uz šest asistencija. Hrvatski centar Ivica Zubac za pobjednike je odigrao četiri minute i za to vrijeme zabio četiri koševa uz dva skoka. Luka Dončić je bio najbolji kod Mavericksa s 27 poena i osam skokova.

U derbiju Zapada, Houston je na domaćem terenu nadigrao Denver 125:113. Ponovno je briljirao James Harden s 32 poena i 14 asistencija. Clint Capela dodao je 31 koševa i devet skokova. Nikola Jokić s 24 poena i 13 skokova bio je najbolji kod Denvera.

Pregled rezultata utakmica sjevernoameričke košarkaške lige NBA koje su odigrane u ponedjeljak i ljestvica:

Dallas Mavericks - Los Angeles Lakers      97-107
(Ivica Zubac je odigrao četiri minute za Los Angeles, zabio je četiri koša i upisao dva skoka)
Detroit Pistons - San Antonio Spurs       107-119
Boston Celtics - Brooklyn Nets            116-95
Houston Rockets - Denver Nuggets          125-113
Milwaukee Bucks - Utah Jazz               114-102
New Orleans Pelicans - Memphis Grizzlies  114-95
Portland Trail Blazers - New York Knicks  111-101
(Mario Hezonja je odigrao 31 minutu za New York, zabio je 14 koševa i upisao sedam skokova, jednu asistenciju i tri ukradene lopte)
Sacramento Kings - Orlando Magic          111-95