Bogdanović 13 poena u pobjedi Indiane, Hezonji dvoboj protiv Zupca

Na NBA parketima sinoć je odigrano deset utakmica, a nastupila su četvorica hrvatskih košarkaša.

Indiana je slavila u gostima kod Chicaga nakon produžetka 119:116, a pobjedu Pacersima donio je Victor Oladipo pogodivši tricu 1.2 sekundi prije isteka vremena. Zanimljivo je kako je u zadnjim trenucima četvrte četvrtine (3.9 sekundi prije kraja) produžetak za Chicago tricom izborio Zach LaVine. Oladipo je susret završio s 36 poena, a LaVine s 31. Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović u pobjedu je ugradio 13 koševa (šut iz igre 5/15, trice 0/3, slobodna bacanja 3/4), šest skokova i četiri asistencije.

Protiv jedne od najslabijih momčadi u ligi Pacersi su umalo ispustili pobjedu, 20-ak sekundi prije kraja četvrte četvrtine vodili su 104:99, no tada je LaVine pogodio tricu za 104:102, da bi potom Bogdanović 14 sekundi prije isteka vremena pogodio samo jedno od dva slobodna bacanja za 105:102 i ponudio domaćima mogućnost da još jednom tricom izbore produžetak. To se i dogodilo,

LaVine je još jednom bio precizan s distance pa se ušlo u dodatnih pet minuta.
Minutu prije kraja produžetka Bullsi su vodili 113:110, no do kraja susreta postignute su četiri trice od koji su tri ubacili Pacersi. Myles Turner i Victor Oladipo su svojim ubačajima doveli Pacerse u vodstvo 116:113, potom je Lauri Markkanen uspio izjednačiti na 116:116 devet sekundi prije kraja, da bi u posljednjem napadu gostiju odgovornost preuzeo Oladipo i tricom s osam metara osigurao šestu uzasotpnu pobjedu svom sastavu.

Uz Oladipa odličan je bio i Domantas Sabonis sa 23 pogotka i 12 skokova, dok su Bullse predvodili LaVine i Markkanen (27).

U Los Angelesu su na suprotnim stranama bili Ivica Zubac i Mario Hezonja čiji je New York svladao Lakerse 119:112. Knicksi su iskoristili izostanak ozlijeđenih igrača kod Lakersa prekinuvši niz od osam poraza u Staples Centru.

Obojica hrvatskih košarkaša upisala su po deset poena, a Hezonja je svih deset (šut iz igre 3/4, trice 1/2, slobodna bacanja 3/6) upisao u posljednjoj četvrtini. Ostvario je i dva skoka te po jednu asistenciju, blokadu i ukradenu loptu za 13 i pol minuta provedenih u igri. Zubac je igrao 11:33 s učinkom od 10 poena (šut 4/6, slobodna bacanja 2/2), šest skokova, dvije asistencije i jednom blokadom.

Knickse je do tek 10. pobjede u sezoni predvodio Tim Hardaway sa 22 ubačaja, dok je kod Lakersa, koji su petu utakmicu zaredom bili bez ozlijeđenog LeBrona Jamesa, najefikasniji bio Brandon Ingram sa 21 poenom.

Deset koševa zabio je i Dario Šarić čija je Minnesota svladala Orlando 120:103. Šarić je šutirao iz igre 4/8, trice 1/3, slobodna bacanja 1/1, a za 23 minute upisao je i četiri skoka te dvije ukradene lopte.

Sredinom druge četvrtine gosti s Floride imali su 19 poena prednosti, no sredinom posljednjeg dijela susreta bilo je 21 razlike u korist domaćih. Najzaslužniji za takav preokret bili su Karl-Anthony Towns sa 29 poena i 15 skokova i povratnik nakon ozljede Jeff Teague sa 23 ubačaja i deset asistencija, dok su kod Magica najbolji bili Nikola Vučević sa 22 i Evan Fournier sa 21 pogotkom.

Cleveland je kod kuće izgubio od Utaha 91:117.  Ante Toni Žižić nije igrao za Cavalierse, baš kao niti Dragan Bender čiji je Phoenix na svom parketu poražen od Los Angeles Clippersa 111:121.

Milwaukee Bucksi učvrstili su se na vrhu Istoka i čitave lige uvjerljivom pobjedom od 144:112 protiv Atlanta Hawksa. Susret je bio odlučen već u prvih 12 minuta koje su Bucksi dobili 43:14, a prednost domaćih je u nastavku narasla i na najvećih 46 razlike prije no što su gosti uspjeli ublažiti katastrofu.

Giannis Antetokounmpo igrao je samo 19 minuta, ali je i u tako kratkom razdoblju umalo ostvario "triple-double" sa 16 koševa, deset asistencija i osam skokova.

Zanimljivo je bilo u Portlandu gdje je gostujući Oklahoma City Thunder slavio sa 111:109. Iako gu gosti četiri minute prije kraja vodili sa deset poena razlike, domaći su u završnici imali napad za izjednačenje, ali prvo je Damian Lillard promašio polaganje, da bi nakon skoka u napadu priliku imao i CJ McCollum, no i on je bio neprecizan.

U sastavu Thundera dva su igrača postigla više od 30 koševa, Paul George se zaustavio na 37, a Russell Westbrook na 31 poenu, dok su kod Blazersa najefikasniji bili Lillard sa 23 i Jusuf Nurkić sa 22 pogotka.

Rezultati NBA utakmica igranih 4. siječnja:

Chicago - Indiana              116:119 (produžetak)

4. Utah 19 20 .487 7 1/2
5. Minnesota 18 21 .462 8 1/2