City uoči derbija s Liverpoolom prekinuo niz poraza

Nogometaši Chelseaja i Manchester Cityja ostvarili su pobjede u 20. kolu engleskog prvenstva gostujući kod Crystal Palacea, odnosno Southamptona, čime su zadržali isti zaostatak na ljestvici za vodećim Liverpoolom.

Aktualni prvaci su postigli tri pogotka i svladali Southampton sa 3:1, ali su se i propisno napromašivali na St. Mary's stadionu. Svi golovi pali su u prvom poluvremenu, a posljednja dva u samoj završnici. Za Manchester City strijelci su bili David Silva u 10. minuti, u 45. je udarac Sterlinga u svoju mrežu skrenuo domaći veznjak Ward-Prowse, a tri minute poslije Sergio Aguero je postavio konačnih 3-1. Jedini pogodak za Southampton postigao je Danac Hojbjerg.

Tako je City uoči derbija s vodećim Liverpoolom nakon dva uzastopna poraza ipak uspio pobijediti i smanjiti bodovni zaostatak.

Nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su na Old Traffordu Bournemouth sa 4:1 (3:1) u posljednjoj utakmici 20. kola engleskog prvenstva te su se tako zadržali na prosjeku postignutih i primljenih pogodaka otkako je Ole Gunar Solskjear zamijenio Josea Mourinha.

U trećoj uzastopnoj pobjedi "crvenih vragova" prva dva pogotka postigao je Paul Pogba u petoj i 33. minuti. Na 3:0 je u 45. minuti povisio Marcus Rashford, a dvije minute poslije Ake je smanjio zaostatak gostiju. U nastavku se u strijelce upisao i Romelu Lukaku u 72. minuti, a za pogodak mu je asistirao Pogba.