Rapsodija Redsa: Aubameyang dobio loptu - četiri puta

Koliko je Liverpool deklasirao Arsenal u derbiju 20. kola Premier lige govori jedan zanimljiv podatak o učinku napadača Topnika.

Tako je Pierre-Emerick Aubameyang u 90  minuta utakmice 10 puta dodirnuo loptu. Ne bi to čak bilo ni tako strašno da od toga u šest navrata to nije bilo - prilikom izvođenja lopte s centra igrališta!

Redsi su deklasiranjem Arsenala 5:1 došli do devete uzastopne pobjede u engleskom prvenstvu i trenutačno izgledaju kao savršen stroj bez mane, a posebno je ubitačan napadački trojac Firmino - Salah - Mane, kojemu je danas odličan doprinos dao i Xherdan Shaqiri.

Dejan Lovren, koji se nakon problema početkom sezone ustabilio kao partner Virgilu van Dijku u obrani Liverpoola, odigrao je još jednu vrlo dobru utakmicu. Istina, njegovo loše dodavanje rezultiralo je vodstvom Arsenala, no sve ostale obrambene zadatke odradio je bez greške, a i izborio je kazneni udarac koji je u konačan rezultat 5:1 pretvorio Firmino s bijele točke u 65. minuti.

U ovom trenutku Kloppova momčad ima devet bodova više od drugoplasiranog Tottenhama i punih 10 od branitelja naslova Manchester Cityja. U četvrtak Redsi su gosti na Etihadu i uz ovakvu igru su favoriti protiv trenutačno neuvjerljive Guardioline momčadi.