Kloppov stroj uništio Arsenal i ide po naslov u Manchester!

U derbiju 20. kola engleske Premier lige Liverpool je na Anfieldu deklasirao Arsenal s 5:1 i u sjajnom raspoloženju nakon devet uzastopnih pobjeda u četvrtak ide u goste branitelju naslova Manchester Cityju.

Bit će to derbi koji bi mogao "prelomiti" prvenstvo, jer Redsi uoči njega imaju devet bodova prednosti. Ako nastave pobjednički niz i u Manchesteru te upišu 10. uzastopnu ligašku pobjedu postaju ogromni favoriti za osvajanje titule.

Topnici su u gostima poveli prvijencem mladog Maitland-Nilesa u 11. minuti na asistenciju Iwobija nakon lošeg dodavanja Lovrena i dvije minute su se osjećali ugodno iako je domaćin bolje počeo utakmicu, no uslijedio je ekspresni preokret Redsa.

Izjednačio je već u 14. minuti  Firmino nakon što je Lichtsteiner pogodio suigrača i lopta se odbila prema golu, a isti je igrač dvije minute kasnije oduzeo loptu Torreiri i odmah nezaustavljivo krenuo prema golu. S dva sjajna 'lažnjaka' izbacio je kompletnu obranu Arsenala, koja je od nemoći padala po travnjaku, te je s 14 metara rutinski pogodio za potpuni preokret i vodstvo domaćina 2:1!

U 32. minuti Robertson je dugom loptom pronašao Salaha, a ovaj prosljeđuje Maneu na drugu stativu. Senegalac je zakucao za 3:1. Ako je netko pomislio da se Kloppova momčad ispucala u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena došao je demantij - Sokratis je srušio Salaha u kaznenom prostoru, a Egipćanin je iz kaznenog udarca siguran za 4:1.

No to nije sve, golijada je nastavljena i u drugom poluvremenu. U 63. minuti Kolašinac je napravio prekršaj za kazneni udarac na Lovrenu, a Firmino u 65. minuti vrlo smireno s bijele točke šalje Lena u krivu stranu i pogađa za svoj prvi 'hat-trick' i ukupnih 5:1.

Liverpool je ovom pobjedom pobjegao pratnji i ima devet bodova prednosti na vrhu Premier lige.

Liverpool - Arsenal Rezultati uživo
REZULTATI
Liverpool - Arsenal 5-1 (Firminho 14, 16, 64-11m Mane 32, Salah 45-11m / Maitland-Niles 11)
Tottenham - Wolverhampton 1-3 (Kane 22 / Boly 72, Jimenz 83, Costa 87)
Brighton - Everton 1-0 (Locadia 59)
Fulham - Huddersfield 1-0 (Mitrović 90+1)
Watford - Newcastle United 1-1 (Doucoure 82 / Rondon 29)
Leicester City - Cardiff City 0-1 (Camarasa 90+2)