Asistencija Vrsaljka, Higuain zabio nakon 866 minuta

Inter je slavio u gostima kod Empolija s 1-0, a asistenciju za pogodak je ubilježio hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko.

Vrsaljko je jedini od Hrvata u Interu započeo utakmicu, a u 72. minuti je na njegov ubačaj Keita Balde zabio pobjednički gol. Ivan Perišić je ostao na klupi, a Marcelo Brozović nije bio u zapisniku.

Do pobjede je došla i Roma, koja je tek u drugom dijelu s dva gola slavila kod Parme. Golove su zabili Cristante i Under. Lazio i Torino su odigrali 1-1, a Milan Badelj je ostao na klupi rimskog sastava.

Daleko najviše golova bilo je u Sassuolu gdje je domaćin izgubio od Atalante s čak 2-6. Tri gola postigao je Slovenac Josip Iličić, a za Atalantu je cijelu utakmicu odigrao Mario Pašalić.  Udinese je u Udinama slavio protiv Cagliarija s 2-0.

Andrija Balić je ušao u igru u 79. minuti kod domaćina, Filip Bradarić odigrao je cijelu utakmicu za goste, Darijo Srna je izašao u 76. minuti, a Marko Pajač ušao je u 62. minuti. Genoa i Fiorentina su odigrali 0-0, a Marko Pjaca je za goste ušao u igru u 83. minuti.

Talijanski nogometni prvak Juventus u prvom je susretu 19. kola Serie A na svom stadionu svladao Sampdoriju sa 2-1 (1-1).

Nogometaši Napolija pobijedili su u Napulju Bolognu s 3-2 i učvrstili se na drugom mjestu ljestvice.

Napolitanci su dvaput vodili golovima Milika (15, 52), no Bologna se dvaput vraćala preko Santandera (37) i Danila (80). Dvije minute prije kraja Mertens je udarcem s 20-tak metara donio Napoliju pobjedu. Marko Rog je ostao na klupi Napolija.

AC Milan je pobijedio SPAL s 2:1 i probio se na peto mjesto. Gosti iz Ferrare su poveli golom Petagne u 13. minuti, a u 16. minuti je izjednačio Castillejo. U 64. minuti Milan dolazi do konačnog preokreta, a zabio je Argentinac Higuain. Bio je to njegov prvi gol za Milan nakon 866 minuta i 12 utakmica. U 89. minuti igrač Milan Suso je dobio crveni karton, a u 93. minuti domaći vratar Donnaruma čudesnom obranom je obranio šut Faresa iz blizine.

Alen Halilović nije bio u sastavu Milana, a Lorenco Šimić je ostao na klupi SPAL-a.

Vodi Juventus s rekordna 53 boda ispred Napolija (44), Intera (39) i Lazija (32), Milan je sada peti s 31 bodom.