Hirscher vodi, izvrsni Vidović, Rodešu 'pobjegla' druga vožnja

Drugi slalom sezone u Svjetskom kupu skija se u austrijskom Saalbach-Hinterglemmu.

Nakon prve vožnje vodi Austrijanac Marcel Hirscher ispred sunarodnjaka Michaela Matta. Vodeći u ukupnom poretku i u poretku slalomaša ima prednost od 52 stotinke. Na trećem je mjestu Norvežanin Henrik Kristoffersen koji za drugim Mattom zaostaje sedam stotinki.

Nastupila su i četiri Hrvata. Prvi se od njih niz stazu spustio Matej Vidović, koji je imao startni broj 31. Zauzeo je 23. mjesto sa zaostatkom 4.09 sekunde za Hirscherom. Elias Kolega nije se uspio plasirati u drugu vožnju, bio je 38. (+6.01), a Filip Zubčić nije završio utrku.

Ugodno je iznenadio Istok Rodeš koji je imao visoki startni broj, 68. Unatoč lošim uvjetima na stazi kroz cilj je prošao kao 32. sa zaostatkom 5.67 sekundi za vodećim. Posljednje, 30. mjesto koje vodi u drugu vožnju zauzeo je Švicarac Sandro Simonet zaostavši 5.31 za vodećim.

Druga je vožnja na rasporedu od 13, uz prijenos na našem Drugom programu.

Saalbach je domaćin drugom slalomu sezone za skijaše kao zamjena za Val d'Isre koji je otkazan 9. prosinca zbog loših vremenskih uvjeta.