Liga prvaka: Peta pobjeda Juga, remi Mladosti, poraz Jadrana

Vaterpolisti Jug CO-a ostvarili su i petu pobjedu u skupini B Lige prvaka nakon što su u Hannoveru pobijedili Waspo sa 14-7, Mladost je na plivalištu uz Savu odigrala 7-7 protiv Verone, dok je Jadran izgubio u Berlinu od Spandaua 11-12.

Jug je bez većih problema slavio u Hannoveru pobijedivši Waspo sa 14-7. Dubrovčani su nakon prve četvrtine vodili sa 2-1, a utakmicu su odlučili u drugoj dionici koji su dobili rezultatom 7-0. U posljednje dvije četvrtine odabranici Vjekoslava Kobešćaka su rutinski zadržali prednost ostvarivši i petu pobjedu u skupini.

Jug su do pobjede predvodili Maro Joković sa četiri gola, Loren Fatović s tri gola, te Hrvoje Benić, Luka Lončar i Marko Macan sa po dva gola. Kod domaćina najefikasniji su bili Alex Giorgetti s tri i Pere Estrany s dva gola.

U derbiju kola Mladost i Verona su iznimno nervoznom susretu sa čak četiri crvena kartona s pravom zamjene odigrali 7-7.

Nakon izjednačene prve četvrtine (2-2), Mladost je u drugoj četvrtini zaigrala daleko bolje i taj dio igre dobila je 2-0. Međutim, Talijani su uzvratili i dobili treću dionicu sa 5-3 i u zadnjih osam minuta ušli su s golom prednosti (7-6). Mladost je izjednačila šest minuta prije kraja, a zanimljivo do kraja susreta više nije bilo golova.

Kod Mladosti najefikasniji su bili Cosmin Radu i Lovre Miloš s po dva gola, dok su Veronu predvodili Andrea Fondelli i Luca Damonte s po dva gola.

Splitski Jadran je na gostovanju u Berlinu izgubio od Spandaua 11-12 upisavši četvrti poraz, dok je njemački sastav zabilježio prvu pobjeda u skupini. Jadran je odlično otvorio utakmicu i nakon prve četvrtine je imao dva gola prednosti (4-2). U drugoj dionici Spandau je izjednačio na 6-6, a u trećoj četvrtini stigao do prednosti 9-8. U posljednjih osam minuta Jadran je izjednačio na 9-9, domaćin je pobjegao na +2 (11-9, 12-10) da bi Splićani minutu prije kraja smanjili na konačnih 12-11.

Spandau je do prve pobjede predvodio hrvatski vaterpolist Mateo Ćuk s tri gola, dok su kod Jadrana najefikasniji bili Ivan Domagoj Zović s četiri gola, dok je Boris Popović zabio dvaput.

Na ljestvici vodi Jug CO sa maksimalnih 15 bodova, na drugom mjestu je Verona sa 10 bodova, dok Olympiacos i Mladost imaju po osam bodova. Jadran je sedmi s tri boda.

Mladost - Verona 7-7
Szolnoki - Olympiacos 9-9
Waspo 98 - Jug CO 7-14
Spandau 04 - Jadran ST 12-11