Dinamo rutinski do bodova protiv Intera, 'škarice' Petkovića

U susretu 17. kola Prve HNL Dinamo je u Zaprešiću pobijedio Inter 2:0 i Modri ponovno imaju devet bodova više od drugoplasirane Rijeke.

Dinamo je rutinski stigao do bodova protiv Intera, a Modrima je put do pobjede bio olakšan od 51. minute kada je zbog drugog žutog kartona isključen Jasmin Čeliković. U 68. minuti isključen je domaći trener Samir Toplak zbog prigovora sucu Damiru Batiniću.

Utakmicu je obilježio sjajan pogodak Brune Petkovića koji je u 61. minuti zabio 'škaricama' za 2:0. Bile su to njegove druge 'škarice' ove sezone nakon što je u studenom gotovo na identičan način zabio i Lokomotivi.

Dinamo je poveo u 22. minuti golom Damiana Kadziora. Poljak je primio jednu loptu izvan šesnaesterca, uputio udarac, a lopta je na putu do gola pogodila jednog od igrača Intera u prevarila vratara Matkovića.

U drugom današnjem susretu Osijek je na gostovanju pobijedio Goricu 2:1.

Dinamo vodi na ljestvici s 42 boda, Rijeka na drugom mjestu ima 33 boda, a Osijek je sada treći s 31 bodom, dok je Lokomotiva četvrta s 30 bodova. Gorica je ostala na petom mjestu s 26 bodova, tri više od Hajduka.

Kolo u ponedjeljak zatvaraju Rudeš i Slaven Belupo.