Rijeka pobijedila Lokomotivu i preuzela drugo mjesto

Nogometaši Rijeke nakon prolaska u polufinale Hrvatskog kupa prije četiri dana ponovno su svladali Lokomotivu. Ovog puta slavili su 3:0 na Rujevici u 17. kolu domaćeg prvenstva.

Dvostruki strijelac bio je Heber (13, 77), a pogodak je postigao i Krvžić u 60. minuti.

U derbiju kola Riječani su izvrsnom predstavom na Rujevici porazili Lokomotivu 3:0 i nastavili s nizom nepobjedivosti, a Lokomotiva je mogla doživjeti puno teži poraz da nije bilo vratara Grbića.

Rijeka je dominirala prvim dijelom, ali su mrežu zatresli ipak samo jednom. U 13. minuti na ubacivanje Kvržića najbolje je reagirao Brazilac Heber i udarcem glavom pogodio za vodstvo.

U 50. minuti Heber je mogao do drugog gola, ali glavom s tri metra nije uspio svladati vratara Zagrepčana Grbića. U 60. minuti nakon udarca Čolaka na odbijenoj lopti je Zoran Kvržić koji lako pogađa za 2-0. U 77. minuti junak dvoboja Heber rješava pitanje pobjednika efektivnim i preciznim udarcem s lijeve strane u suprotni kut.

Vodi Dinamo s 39 bodova, Rijeka je druga s 33 boda, a Lokomotiva je pala na treće mjesto s 33 boda.