EP rukometašica: Srbija iznenadila Dansku, utješna pobjeda Slovenki

Rukometašice Srbije iznenađujuće su pobijedile Dansku sa 30-25 u posljednjoj utakmici 3. kola A skupine na Europskom prvenstvu u Francuskoj i tako si priskrbile dva boda u drugom krugu, koliko ih prenose Dankinje i Šveđanke iz ove grupe, a isto toliko će i iz skupine B prenijeti domaćin Francuska zahvaljujući pobjedi nad Crnom Gorom od 25-20.

Reprezentacije iz skupina A i B u drugom će krugu činiti skupinu 1 u kojoj će Rusija startati sa maksimalna četiri boda, dok će po dva imati Srbija, Švedska, Francuska i Danska, a Crna Gora će biti bez bodova. Domaćin ove skupine bit će Nantes, a 6. prosinca su na rasporedu dvoboji Danska - Francuska i Švedska - Crna Gora.

U srijedu su na programu utakmice posljednjeg kola u skupinama C i D, a Hrvatska će reprezentacija pokušati popraviti rezultatski dojam iz prva dva kola protiv reprezentacije Nizozemske, koja je osigurala prvo mjesto i četiri boda za sljedeći krug. Dvoboj u Montbeliardu na rasporedu je od 18 sati.

EP rukometašica, prvi krug - 3. kolo
SKUPINA A
Švedska - Poljska 23-22
Danska - Srbija 25-30

Ljestvica:
1. Srbija     3    2    0    1    84:73    4   
2. Švedska    3    2    0    1    74:73    4       
3. Danska     3    2    0    1    83:80    4    
--------------------------------------------
4. Poljska    3    0    0    3    69:84    0       

SKUPINA B
Slovenija - Rusija 29-27
Francuska - Crna Gora 25-20

Ljestvica:
1. Rusija      3    2    0    1    77:75    4       
2. Francuska   3    2    0    1    78:67    4    
3. Crna Gora   3    1    0    2    79:81    2    
---------------------------------------------
4. Slovenija   3    1    0    2    82:93 2

SKUPINA C
Hrvatska - Nizozemska  (sri, 18.00)
Mađarska - Španjolska (sri, 21.00)

Ljestvica:
1. Nizozemska   2    2    0    0    56:52    4    
2. Španjolska   2    1    0    1    52:46    2    
3. Mađarska     2    1    0    1    49:46    2    
----------------------------------------------  
4. Hrvatska     2    0    0    2    36:49    0    
   
SKUPINA D
Njemačka - Češka (sri, 18.00)
Norveška - Rumunjska (sri, 21.00)

Ljestvica:
1. Rumunjska   2    2    0    0    60:52    4    
2. Norveška    2    1    0    1    63:50    2    
3. Njemačka    2    1    0    1    57:61    2    
---------------------------------------------   
4. Češka     2    0    0    2    45:62    0