Remi Rome i Intera, Brozović asistirao i skrivio kazneni udarac

U derbiju 14. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma i Inter su na Olimpicu odigrali 2-2, a za drugi gol gostiju asistirao je Marcelo Brozović. Nažalost, hrvatski reprezentativac je skrivio i kazneni udarac za domaćina.

Bila je to sjajna utakmica u kojoj je Inter vodio 1-0 i 2-1, no Roma se oba puta vratila.

Domaćin je bio bliži prvom pogotku. Imao je nekoliko lijepih prilika, a najbolju je imao Alessandro Florenzi koji je u 26. minuti pogodio vratnicu. Kazna je stigla u 37. minuti kada je Keita Balde zabio za 1-0 nakon brze kontre gostiju. Izjednačio je Cengiz Under u 51. minuti fantastičnim udarcem s više od 20 metara.

No, radost domaćina nije dugo trajala. U 66. minuti Mauro Icardi je zabio nakon ubačaja iz kornera kojeg je sjajno izveo Marcelo Brozović. Nažalost, hrvatski reprezentativac je u 74. minuti skrivio kazneni udarac igravši rukom što je Aleksandar Kolarov pretvorio u izjednačenje.

Ivan Perišić je igrao za Inter do 80. minute, Brozović je odradio cijeli susret, dok Ante Ćorić nije nastupio za Romu.

Ranije je Jurićeva Genoa upisala još jedan poraz, a još ranije AC Milan je na San Siru svladao Parmu s 2:1.

Chievo - Lazio 1-1 (Pellissier 25 / Immobile 66)
Roma - Inter 2-2 (Under 51, Kolarov 74-11m / Balde 77, Icardi 66)
Milan - Parma 2-1 (Cutrone 55, Kessie 71-11m / Inglese 49)
Frosinone - Cagliari 1-1 (Cassata 14 / Diego Farias 77)
Sassuolo - Udinese 0-0
Torino - Genoa 2-1 (Ansaldi 45+2, Belotti 45+5-11m / Kouame 36)