Nexe potvrdio prolazak u grupnu fazu EHF kupa

Hrvatski doprvak Nexe u uzvratnoj utakmici trećega pretkola pred domaćim je navijačima pobijedio grčki Olympiacos 30:25 (14:13) i potvrdio plasman među 16 klubova koji će i u ovoj sezoni igrati grupnu fazu EHF kupa.

Baš kao i u prvoj utakmici, Našičani su veći dio prvog dijela proveli u rezultatskom zaostatku. Gosti su iskoristili igrača više i pobjegli na +3, ali u 18. minuti utakmicu u egal vraća Mario Tomić (7:7). Do kraja poluvremena, Gromovi su ponovo gubili tri pogotka i to pet minuta prije kraja. Hrvoje Horvat pozvao je time-out i to u pravi trenutak. Najprije je Marko Buvinić izjednačio na 13:13, a Zrnić iz sedmerca na samom kraju zabio za minimalno vodstvo.

Iako su preko Buvinića podigli prednost na 15:13 na samom početku brzo su ju i izgubili. Olympiacos je preko Dimitriosa Tzirasa izjednačio na 15:15 nakon čega se do 41. minute igralo gol za gol. Novu prednost od dva pogotka Nexeu je donio Mihajlo Radovanović pogodivši sa svog gola u prazan protivnički. Nakon toga Našičani više nisu ispuštali prednost već su povećavali.

Vedran Zrnić i Ante Gadža bili su najraspoloženiji igrači Nexea svaki s po sedam postignutih pogodaka. Tziras predvodio je Olympiacos s deset pogodaka.