LP: Mladost pobjedom protiv Jadrana izbila na vrh

Vaterpolisti zagrebačke Mladosti u utorak su u Splitu pobijedili u 3. kolu skupine B Lige prvaka Jadran sa 12:10 (1:1, 4:3, 4:5, 3:1), te su privremeno preuzeli prvo mjesto u svojoj skupini.

Bila je to neizvjesna utakmica sve do zadnje četvrtine, kada je Mladost golovima Miloša i Petkovića šest minuta prije kraja susreta povela 11:9.

Kod Mladosti Antonio Petković postigao je tri gola, a Miloš Ćuk, Cosmin Radu i Lovre Miloš po dva. Ekipu Jadrana predvodio je Anđelo Šetka sa tri pogotka, a Aljoša Kunac zabio je dva.

Nakon remija sa Hannoverom (11:11) i pobjeda protiv Spandaua (9:7) i Jadrana, ekipa Mladosti je na vrhu skupine B sa sedam bodova, dubrovački Jug CO i Verona BPM imaju po šest, Szolnoki tri, Hannover dva, Olympiacos jedna bod, a Spandau i Jadran su bez bodova.

U srijedu u preostalim susretima skupine B sastaju se Jug CO - Szolnoki, Olympiacos - Spandau 04, te Hannover - Verona BPM.