Dalić: Kroz Ligu nacija stvaramo temelj za napad na europski tron

Izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Zlatko Dalić rekao je nakon poraza od Engleske kako je njegovim nogometašima nedostajalo koncentracije u posljednjih desetak minuta, što je posljedica velike fizičke iscrpljenosti, no da je ponosan na njih.

Čestitam Engelskoj na prvom mjestu i pobjedi. U prvom poluvremenu smo malo sreće, nismo bili dobri. U drugom smo bolje zaigrali. Nakon vodstva imali smo neke prilike no nismo ih iskoristili. Primili smo zatim dva gola iz prekida,
rekao je Dalić na konferenciji za medije u Londonu.

Nisam niti nezadovoljan, niti tužan jer smo muški odigrali utakmicu. Čestitam na tome svojim igračima, dodao je.

Hrvatska je na koncu izgubila sa 2:1 u posljednjoj utakmici u skupini Lige nacija premda je vodila s 0:1. Englezi su tom pobjedom osvojili prvo mjesto u skupini, dok je Hrvatska ispala u drugi jakosni razred.

Nedostatak snage je bio naš najveći problem. Nismo se oporavili kako treba nakon utakmice sa Španjolskom. U zadnjih deset minuta je igračima pala koncentracija. U tom drugom poluvremenu Englezi nisu imali prilika, mi smo pak igrali dobro no onda smo naivno primili dva gola iz prekida, rekao je Dalić dodavši: Energija, snaga i pad koncentracije bili su nam najveći problem. Vidjelo se to na Šimi Vrsaljku i Anti Rebiću, dodao je.

Rekao je kako je u svlačionici zavladala tuga nakon poraza jer su igrači htjeli pobijediti.

Imali smo sve na dlanu, pobjedu na Wembelyu... Tužni smo, nije lako igračima. Ovo je bila naša zadnja utakmica u sezoni, ali moraju biti ponosni, moraju dići glavu. Pobijedili smo Španjolsku u posljednjim trenucima, sada smo pak izgubili na kraju, to je nogomet. Mi smo mala zemlja moramo biti ponosni na sebe, nemamo uvjete, a ostvarili smo sjajne rezultate ove godin
e, istaknuo je.

Dalić najavljuje novi pohod Hrvatske, ovaj put na europski tron.

Najveća meta i cilj nam je Europsko prvenstvo, sigurno možemo ponoviti uspjeh sa Svjetskog prvenstva. Ovo je sada bio veliki temelj za budućnost. U Ligi nacija su igrali mladi igrači, stvorili smo sinergiju s navijačima, to nam je dugo nedostajalo, oni će nas sada pratiti diljem svijeta. Nastavljamo dalje. Želimo ponoviti nešto slično na Europskom prvenstvu. Zato nam je poslužilo ovo natjecanje,
objasnio je.

Ne razmišlja o odlasku s klupe. Štoviše, najavio je nove pobjede u budućnosti.

Kao trener imam uvijek visoke ambicije. Želim novi veliki rezultat s reprezentacijom, naglasio je.