NBA: Dončić zabio 23 za prekid "crnog" niza Dallasa

U NBA ligi odigrane su sinoć samo četiri utakmice, a najviše je koševa zabio Dallas, koji je sa 119:100 bio bolji od Washingtona.

Do prve pobjede nakon šest poraza u nizu Mavse je predvodio Luka Dončić, koji je s 23 poena bio najbolji strijelac svoje momčadi, a dodao je šest skokova i tri asistencije.

Dallas je prelomio utakmicu u zadnjoj četvrtini, nakon minute odmora uslijedio je niz 15-5 koji je pokrenuo Dennis Smith Jr. (19 poena).

CJ McCollum ostvario je učinak sezone (40 koševa) u pobjedi svog Portlanda 118:103 nad gostujućim Bucksima. McCollum je imao šut 17-26 te šest dodavanja  i pet skokova. Evan Turner dodao je 16 koševa i 11 skokova ušavši s klupe. Giannis Antetokounmpo ostvario je 23 poena, devet skokova i šest dodavanja kod Bucksa.

Brooklyn je turneju od četiri gostovanja otvorio pobjedom nad Phoenixom 104:82. Caris LeVert zabio je 26 kod pobjednika, a Sunse je predvodio Devin Booker s 20 ubačaja, ali i šutom 6-21. Dragan Bender nije ulazio u igru.

Kemba Walker je s 29 koševa u pobjedi svojih Hornetsa 113:102 nad Atlantom. Charlotte je nizom 17-4 početkom četvrte četvrtine od zaostatka 83:84 došao do prednosti 100:88 i prelomio utakmicu. Hawkse je s 19 predvodio Jeremy Lin.

Pregled rezultata utakmica sjevernoameričke košarkaške lige NBA koje su odigrane u utorak i ljestvica:

Charlotte Hornets - Atlanta Hawks         113-102
Dallas Mavericks - Washington Wizards     119-100
Phoenix Suns - Brooklyn Nets               82-104
(Dragan Bender nije ulazio u igru za Phoenix)
Portland Trail Blazers - Milwaukee Bucks  118-103